Acro 1000 är en ny premiumpenna i Pilot"s populära Acroball-serie som kombinerar stil och prestanda på ett utmärkt sätt. Pennan har slimmad pennkropp med nederdel i metall som ger den en skön tyngd. Acro 1000 finns i sex eleganta metallicfärger med klips och detaljer i stål. Bläcket är både lättflytande och snabbtorkande vilket ger en mycket behaglig skrivupplevelse. Refillen är utbytbar och levereras som standard med svart bläck.
Pilot är en av världens ledande tillverkare av pennor, kända för att ta fram innovativa pennlösningar för många olika användningsområden. Sortimentet omfattar allt från exklusiva metallpennor till uppskattade kulspets- och märkpennor. Den mest populära pennan i sortimentet är världssuccén Frixion Clicker - bläckpennan som kan sudda. Pilot har också utvecklat det miljöanpassade BeGreen-sortimentet med bland annat en serie pennor som tillverkas av återvunna PET-flaskor. Att sortimentet uppfyller kraven för ISO 14021 är lika naturligt som att alla Pilots fabriker är ISO 14001-certifierade.
| Ursprungsland | Japam |
| Vikt | 16g |
| Längd | 143mm |
| Förpackning | 10st i kartong |
| Refill | 1,0mm Pilot Plastic Slim BP |
| Bläckfärg | Svart |
| Leveranstid | 10-15 arbetsdagar efter godkänt korrektur |
| Övrig information | Tillverkarens Artnr: 666322Produkttyp: MetallpennaStatistikkod: 96081010Utseende: SolidSkrivtyp: Stift/Blyerts |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Lagersaldo 10182-6663-1 | 5 000 st |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten. Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Moneta kulspetspenna i aluminium. Kulspetspenna med klickmekanism, lackerad pennkr...
Från 4,30 Kr
Kulspetspenna med klickmekanism, lackerad pennkropp och polerad glans samt slående...
Från 4,30 Kr
Moneta anodiserad kulspetspenna. Kulspetspenna med klickmekanism, pennkropp i alum...
Från 4,70 Kr
Kulspetspenna med klickmekanism och mjukt grepp.
Från 2,50 Kr
Moneta kulspetspenna i anodiserat aluminium. Kulspetspenna med klickmekanism, penn...
Från 10,60 Kr
The Parker IM är en perfekt partner med obegränsad potential. Den eleganta avsmaln...
Från 240,00 Kr
Jotter står sig som en autentisk designikon under de senaste 60 åren. Med eftertra...
Från 168,00 Kr
Mycket professionell och tillförlitlig. En idealisk partner med obegränsad potenti...
Från 330,00 Kr
Med kollektionen Jotter XL monokrom introducerar Parker fyra samtida och helt mono...
Från 270,00 Kr
Mycket professionell och pålitlig. En idealisk partner med obegränsad potential, P...
Från 580,00 Kr
Moneta kulspetspenna i metall. Kulspetspennan i anodiserad metall har en inbyggd p...
Från 9,60 Kr
Enkel, viktig och pålitlig, det är Vector-rolleballpennan från Parker i huvudsak. ...
Från 156,00 Kr
| Artikel | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| exkl. moms | Total | {total} |