S45 Total är en prisvärd kulspetspenna med klassisk design som finns i flera fina färger. Den raka pennkroppen möjliggör stora tryck både på kroppen och på klipset. Möjlighet finns att beställa pennan i egen kombination av standardfärger vid order om 5000st alternativt 10000st för egen PMS.
Stilolinea grundades 1972 och är sedan dess en ledande tillverkare av reklampennor. Med unik kombination av traditionella och innovativa modeller visar de vägen för marknaden. Deras ISO 9001, 9002 och även ISO 14001-certifiering gör att du kan vara säker på att du får en produkt som är både kvalitéts- och miljösäkrad.
Stilolineas produkter är även gjorda för att föra fram ditt budskap då den generella designen eftersträvar en stor tryckyta.
| Ursprungsland | Italien |
| Vikt | 9g |
| Längd | 137mm |
| Förpackning | 100st-i-kartong |
| Refill | 1,0mm Standard Plastic Type dokumentäkta bläck ISO-12757/2 |
| Bläckfärg | Blå |
| Skrivlängd | 2000m |
| Leveranstid | 10-15 arbetsdagar efter godkänt korrektur |
| Övrig information | Tillverkarens Artnr: S45 all white 1100 RCProdukttyp: Reklampenna, PlastStatistikkod: 9608109200 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Lagersaldo 50500-1110-A | 12 320 st |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten. Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Kulspetspenna med klickmekanism och mjukt grepp.
Från 2,50 Kr
Bay Matt är en prisvärd reklampenna i en enkel och behaglig design. Pennan har vri...
Från 7,40 Kr
Frixion Clicker är pennan vars bläck följer pennkroppens färg. Raderbar kulspetspe...
Från 42,40 Kr
S45 Total Recycled Colors är en populär och prisvärd reklampenna i enkel, stilren ...
Från 7,70 Kr
Veneto är en prisvärd och modern metallpenna i elegant design. Den har metallicfär...
Från 11,80 Kr
Curlicue Rubber är en penna med twist, både utseendemässigt och funktionsmässigt. ...
Från 3,30 Kr
Raja Chrome är en klassisk, elegant kulspetspenna med solid färgad pennkropp, silv...
Från 14,50 Kr
Carlton Frost är en prisvärd och populär reklampenna med bra tryckmöjligheter på k...
Från 2,90 Kr
Add1 Life är en remake av den populära Add1 Matt som nu har fått nytt liv i en åte...
Från 4,50 Kr
Bay Recycled är en prisvärd reklampenna i nätt och modern design som är tillverkad...
Från 8,10 Kr
ZED Matt Extra är den perfekta reklampennan för dig som vill kombinera stil, milj...
Från 11,10 Kr
Hallo Grip Happy är en trevlig och smidig kulspetspenna med stort klips anpassat f...
Från 8,30 Kr
| Artikel | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| exkl. moms | Total | {total} |