Mood är helt ny serie exklusiva pennor i högkvalitativ plast och metalldetaljer som har diamantslipats för ett enastående bländande resultat. Mood Rubber har gummerad pennkropp som finns i en hel palett av olika färger. Den vita klipdelen framhäver ditt reklamtryck och tryckknappen är försedd med en matchande färgprick som ger en kompletterande touch. Pennan är också tyngre än de flesta plastpennor vilket bidrar en extra behaglig och lyxig känsla. Märkning endast på klipsdelen. Mood finns även med transparent klipsdel eller solid pennkropp.
I en värld av prisjakt och överproduktion finner du din tillflyktsort i Maxemas värld fylld av skönhet och kvalité. Den italienska fabrikören sätter värde i eleganta modeller av högklassiga material med lång livskvalité där designfokus ligger i en estetiskt hållbar värdering.
Maxemas modeller finns i ett otroligt stort antal färger och standardkombintioner för att passa just ert företags design.
För pennorna i detta kapitel finns även möjligheten att göra färgkombinationen efter eget tycke och smak.
| Ursprungsland | Italien |
| Vikt | 19g |
| Längd | 143mm |
| Förpackning | 25st i kartong |
| Refill | 0,8mm Plastic Parker Style BP ISO-12757/1 |
| Bläckfärg | Blå |
| Skrivlängd | 4000m |
| Leveranstid | 10-15 arbetsdagar efter godkänt korrektur |
| Övrig information | Tillverkarens Artnr: MD1- GOM CB M1 26Produkttyp: Reklampenna, PlastStatistikkod: 9608109200 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Lagersaldo 50510-9005-AQ | 10 010 st |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten. Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Kulspetspenna med klickmekanism och mjukt grepp.
Från 2,30 Kr
G2-07 är en kulspetspenna med klickmekanism, gelbläck och ett behagligt gummigrepp...
Från 29,00 Kr
Frixion Clicker är pennan vars bläck följer pennkroppens färg. Raderbar kulspetspe...
Från 42,40 Kr
S45 Total är en prisvärd kulspetspenna med klassisk design som finns i flera fina ...
Från 5,50 Kr
Veneto är en prisvärd och modern metallpenna i elegant design. Den har metallicfär...
Från 11,80 Kr
Curlicue Rubber är en penna med twist, både utseendemässigt och funktionsmässigt. ...
Från 3,30 Kr
Kind Matt Extra r-Pet är en helt ny reklampenna från italienska Maxema. Pennan är ...
Från 13,30 Kr
Carlton Frost är en prisvärd och populär reklampenna med bra tryckmöjligheter på k...
Från 2,90 Kr
Raja Chrome är en klassisk, elegant kulspetspenna med solid färgad pennkropp, silv...
Från 14,50 Kr
Add1 Matt är en kulspetspenna av högsta kvalitet utformad med hänsyn till både des...
Från 4,20 Kr
Bay Matt är en prisvärd reklampenna i en enkel och behaglig design. Pennan har vri...
Från 7,40 Kr
BIC Media Clic Ecolutions är en populär bläckpenna med pennkropp tillverkad av 92%...
Från 4,28 Kr
| Artikel | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| exkl. moms | Total | {total} |