SALE Utförsäljningspris, gäller så långt lagret räcker! *se aktuellt lagersaldo under respektive produktfärg! Vegetal Pen Clear är en miljövänlig reklampenna i nytänkade design. Den är tillverkad av PLA-plast som är framtagen av växtfibrer vilket gör den biologiskt nedbrytbar, undantaget refill och fjäder. Dessutom kräver tillverkningen av PLA-plast endast en tredjedel av den energi som vanlig ABS-plast kräver, dvs mindre energiåtgång vid tillverkning. Detta tillsammans med en ISO 14001 certifierad, europeisk producent gör denna penna till ett riktigt bra miljöalternativ. Vegetal Pen Clear har frostad vit pennkropp, vitt alt. färgat frostat klips och grepp. Miljömärkning finns på klipset.
| Ursprungsland | Italien |
| Vikt | 12g |
| Längd | 138mm |
| Förpackning | 100st-i-kartong |
| Refill | 1,0mm Standard Plastic Type dokumentäkta bläck ISO-12757/2 |
| Bläckfärg | Blå |
| Skrivlängd | 2000m |
| Leveranstid | 10-15 arbetsdagar efter godkänt korrektur |
| Övrig information | Produkttyp: Miljöpenna PLA-plastStatistikkod: 9608109200 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Lagersaldo 50500-3550-RR | 500 st |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten. Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Kulspetspenna med klickmekanism och mjukt grepp.
Från 2,50 Kr
S45 Total är en prisvärd kulspetspenna med klassisk design som finns i flera fina ...
Från 5,50 Kr
Bay Matt är en prisvärd reklampenna i en enkel och behaglig design. Pennan har vri...
Från 7,40 Kr
Frixion Clicker är pennan vars bläck följer pennkroppens färg. Raderbar kulspetspe...
Från 42,40 Kr
S45 Total Recycled Colors är en populär och prisvärd reklampenna i enkel, stilren ...
Från 7,70 Kr
Veneto är en prisvärd och modern metallpenna i elegant design. Den har metallicfär...
Från 11,80 Kr
Curlicue Rubber är en penna med twist, både utseendemässigt och funktionsmässigt. ...
Från 3,30 Kr
Raja Chrome är en klassisk, elegant kulspetspenna med solid färgad pennkropp, silv...
Från 14,50 Kr
Carlton Frost är en prisvärd och populär reklampenna med bra tryckmöjligheter på k...
Från 2,90 Kr
Add1 Life är en remake av den populära Add1 Matt som nu har fått nytt liv i en åte...
Från 4,50 Kr
Bay Recycled är en prisvärd reklampenna i nätt och modern design som är tillverkad...
Från 8,10 Kr
ZED Matt Extra är den perfekta reklampennan för dig som vill kombinera stil, milj...
Från 11,10 Kr
| Artikel | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| exkl. moms | Total | {total} |