S45 Total Recycled Colors är en populär och prisvärd reklampenna i enkel, stilren design. Pennkropp och klipsdel är tillverkade av >50% återvunnen ABS-plast (PIR), certifierad enligt QA-CER System 2. Se materialspecifikation och deklaration under Dokumentation & Media. Pennan har generös tryckyta och finns i flertalet snygga matta färger för att enkelt matchar din företagsprofil. Märkt med recycle-symbol vid sidan av klipset. S45 Total Recycled finns även i vitt och svart utförande för beställningar från 100st.
Stilolinea grundades 1972 och är sedan dess en ledande tillverkare av reklampennor. Med unik kombination av traditionella och innovativa modeller visar de vägen för marknaden. Deras ISO 9001, 9002 och även ISO 14001-certifiering gör att du kan vara säker på att du får en produkt som är både kvalitéts- och miljösäkrad.
Stilolineas produkter är även gjorda för att föra fram ditt budskap då den generella designen eftersträvar en stor tryckyta.
| Ursprungsland | Italien |
| Vikt | 9g |
| Längd | 140mm |
| Förpackning | 100st-i-kartong |
| Refill | 1,0mm Standard Plastic Type dokumentäkta bläck ISO-12757/2 |
| Bläckfärg | Blå |
| Skrivlängd | 2000m |
| Leveranstid | 10-15 arbetsdagar efter godkänt korrektur |
| Övrig information | Tillverkarens Artnr: 1119 V1 RT |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| Lagersaldo 50500-1120-COR | 10 000 st |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten. Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Kulspetspenna med klickmekanism och mjukt grepp.
Från 2,30 Kr
Frixion Clicker är pennan vars bläck följer pennkroppens färg. Raderbar kulspetspe...
Från 42,40 Kr
S45 Total är en prisvärd kulspetspenna med klassisk design som finns i flera fina ...
Från 5,50 Kr
Veneto är en prisvärd och modern metallpenna i elegant design. Den har metallicfär...
Från 11,80 Kr
Raja Chrome är en klassisk, elegant kulspetspenna med solid färgad pennkropp, silv...
Från 14,50 Kr
Kind Matt Extra r-Pet är en helt ny reklampenna från italienska Maxema. Pennan är ...
Från 13,30 Kr
Carlton Frost är en prisvärd och populär reklampenna med bra tryckmöjligheter på k...
Från 2,90 Kr
ZED Matt Extra är den perfekta reklampennan för dig som vill kombinera stil, milj...
Från 11,10 Kr
Rocky Recycled är en modern kulspetspenna tillverkad av 100% återvunnen aluminium ...
Från 13,20 Kr
Raja Gold är en klassisk, elegant kulspetspenna med solid färgad pennkropp, guldf...
Från 21,00 Kr
Pure Recycled är en mycket stilfull reklampenna i modern design med vridmekanism o...
Från 15,30 Kr
Curlicue Rubber är en penna med twist, både utseendemässigt och funktionsmässigt. ...
Från 3,30 Kr
| Artikel | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| exkl. moms | Total | {total} |