Permanent Marker Ecolutions är en märkpenna från BIC som skriver på de flesta underlag. Pennan har stor bläckkapacitet och innehåller ett svart, snabbtorkande bläck med sparsam lukt. Huven förhindrar bläcket från att torka ut och är försedd med en säkerhetsspärr för att förhindra oönskat läckage. Pennkroppen består till 51% av återvunnet material, bland annat från läkemedelsavfall. Reklamtryck är möjligt på pennkroppen i 1-färg.
Varumärket BIC® känns igen av 9 av 10 människor!
I mer än 50 år har BIC® hedrat traditionen att erbjuda högkvalitativa och prisvärda produkter till konsumenter överallt.
| Ursprungsland | Frankrike |
| Vikt | 20,8g |
| Längd | 138mm |
| Förpackning | 125st i kartong |
| Refill | Quick drying ink, Special Refill, linjebredd 1,7mm |
| Bläckfärg | Svart |
| Leveranstid | 10-15 arbetsdagar efter godkänt korrektur |
| Övrig information | Produkttyp: Miljöpenna Återvunnen plastStatistikkod: 96082000 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Lagersaldo 10332-1210-B | 5 000 st |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten. Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Kulspetspennan Dora i aluminium är multifunktionell och är delvis tillverkad av åt...
Från 26,00 Kr
Den bläckfria pennan Seniko i bambu kräver inte bläckpatroner eller påfyllning. Pe...
Från 6,40 Kr
Kulspetspenna i bambu som också fungerar som telefonhållare. Pennans övre del samt...
Från 4,70 Kr
Kulspetspenna i bambu som också fungerar som telefonhållare. Pennans övre del samt...
Från 4,70 Kr
Den dubbla pennan Samambu i bambu har två huvuden: En kulspetspenna och en bläckfr...
Från 3,20 Kr
Den dubbla pennan Samambu i bambu har två huvuden: En kulspetspenna och en bläckfr...
Från 6,40 Kr
Den bläckfria pennan Mezuri är tillverkad av bambu och har en linjal tryckt på pen...
Från 4,50 Kr
Timmerman är en redig blyertspenna som är perfekt för hantverkaren, hemmafixaren e...
Från 7,10 Kr
Multifunktionspenna med stylus, vattenpass, skruvmejsel och linjal. Refill med bl...
Från 14,60 Kr
Denna dubbla funktionspenna kombinerar smidig skrivning med en inbyggd spinner som...
Från 17,60 Kr
Sprout Pencil Basil är en miljösmart och patenterad blyertspenna som tagits fram m...
Från 18,70 Kr
Sharpie Permanent Marker Fine är en permanent tuschpenna som fäster på nästan alla...
Från 40,90 Kr
| Artikel | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| exkl. moms | Total | {total} |